تاریخچه شرکت

شرکت سیمان فارس وخوزستان از سال ۱۳۳۴ اولین واحد ۲۰۰ تنی را درشیرازراه اندازی نمود و بعد از آن کارخانجات دیگری را در شهرهای دورود، آبیک قزوین و بهبهان به بهره برداری رسانید .
شرکت سیمان دورود که متشکل از سه واحد مجزا بوده از بزرگترین تولید کنندگان سیمان در کشور می باشد که در میان مصرف کنندگان سیمان از شهرت بسیار برخوردار است.

تاریخچه واحد شماره یک:

این واحد  در سال ۱۳۳۸ باظرفیت ۳۰۰ تن در روز به روش (تر ) شروع به کار کرد سپس با نصب مجدد یک کوره ۳۰۰ تنی ظرفیت رابه ۶۰۰ تن در روز افزایش داده پس از آن در سال ۱۳۴۳ با نصب یک کوره ۴۰۰ تنی ،تولید به ۱۰۰۰ تن در روز افزایش یافت   .
محصول تولیدی این واحد سیمان تیپ ۵ می باشد که به سیمان ضد سولفات معروف است و بیشتر برای مصارف سد سازی ، پل سازی و همچنین در زمینهای شوره زار و گچی از آن استفاده می شود ، به همین دلیل به آن سیمان مقاوم هم می گوبند.
این واحد همچنین از بدو فعالیت تاکنون به سفارش شرکت های مختلف از جمله شرکت نفت ، سیمان های مخصوصی را تولید می کند که می توان از سیمان حفاری نام برد که جهت مناطق نفت خیز تولید می شود .

تاریخچه واحد شماره دو

این واحد نیز یکی از واحدهای تولیدی شرکت سیمان دورود می باشد . که به روش خشک کار می کند و در سال ۱۳۴۸ با ظرفیت اسمی ۱۰۰۰ تن در روز به بهره برداری رسیده  است .
در این واحد سیمان تیپ یک تولید می شود که بیشتر در مصارف ساختمانی بکار می رود و همچنین نوعی سیمان تیپ یک مخصوص با قلیائی پایین بنا به سفارش کارشناسان روسی جهت واحد ذوب آهن ساخته می شده است که از نقطه نظر فشار و مرغوبیت مورد تأیید کارشناسان قرار گرفته است .

تاریخچه واحدشماره سه

این کارخانه که بزرگترین واحد تولیدی شرکت سیمان دورود می باشد در سال ۱۳۵۹ شروع به کار نمود وتولید روزانه آن بالغ بر ۲۵۰۰ تن می باشد. این واحد به روش خشک کار می کند ومی تواند سیمانهای تیپ یک ، تیپ دو و تیپ پنج تولید نماید.
این واحد از مدرن ترین و پیشرفته ترین سیستمهای کنترلی برخوردار می باشد.

مدیران شرکت

علی اکبر باجلان مدیر شرکت

مدیر کارخانه

علی اکبر باجلان

معاونت مالی و اداری

احمد قربانی پناه

مدیر حراست

محمد رحمتی

مدیر برنامه ریزی و راهبردی

محمدرضا حسین زاده

مدیر اداری

مجید رازانی

مدیر مالی

محسن بهرامی

مدیر تولید واحد ۱ و ۲

سعید فریدنی

مدیر بازرگانی

حمیدرضا باجلان

مدیر مهندسی و برنامه ریزی

رهام دیناروند

مدیر انرژی

عباس یاراحمدی

مدیر برق

مهدی ساکی

مدیر فروش

حمیدرضا احمدی

مدیر مکانیک

محمد لشنی زند

مدیر پروژه و فاز ۴

محمد هادی

مسعود امرایی
مدیر حقوقی و قراردادها

مسعود امرایی

مدیر اجرایی

سید هدایت فرهادی